Zřícenina letohrádku Belvedér u Vysoké


Zřícenina se nachází na kopci hned vedle malé vesničky Vysoká, která není dál než 13 km od blízkého Kolína a přibližně 8 km od Kutné Hory. Je zcela přístupná. Dostaneme se sem odbočením ze silnice vedoucí z přilehlé vesnice, projedeme betonovou cestou kolem lesa a zaparkovat můžeme přímo na kopci. Odtud už je to jen pár metrů k zřícenině samotné.

Letohrádek Belveder historie

Tento letohrádek byl postaven roku 1698, kdy ho nechal vystavět barokní hrabě František Antonín Špork. O 136 let později však letohrádek poničil požár a zůstali z něj pouze obvodové zdi, čímž vznikla tato zajímavá zřícenina.

Zřícenina nezabírá zase tak velkou plochu a dá se skrz na skrz projít. Nachází se tu i díry po původním sklepení. Můžete zde pořídit zajímavé fotky. Při hezkém počasí si v tomto prostředí vyhraje nejen fotograf, ale i amatérský turista, který touží po fotce do alba.

Zřícenina letohrádku Belveder - Kutná hora
Motorka u zříceniny letohrádku Belveder

Aby toho nebylo málo, v roce 2001 zde byla přistavěna rozhledna Vysoká, s výhledem do krásného údolí. Ta má bohužel své otevírací hodiny, a tak v případě zájmu je dobré si předem zjistit, jestli zrovna ve vámi plánovaný den mají otevřeno.

Nedaleká Kutná Hora

Kousek od Letohrádku se nachází Kutná Hora a když budete zde, určitě doporučuji navštívit také známý Chrám svaté Barbory. Je to proslulá a majestátní architektonická katedrála, která určitě stojí za zmínku.

Navštivte také v okolí:

Napsat komentář